Podle auta poznáš člověka

Podle auta poznáš člověka

Přijel na obchodní schůzku v zabláceném autě, a offroad to fakt není? Dorazila na rande v červeném mustangu? Zahlédli jste z okna, jak nový kolega zaparkoval nablýskané esúvéčko? Určitě jste si o každém z nich NĚCO pomysleli. Aspoň mimoděk. Jakkoliv to může vypadat povrchně, auto o nás vážně dost vypovídá.

fotka 1

Výběrem konkrétního vozu dáváme najevo, co se nám líbí, a tedy jací jsme. Můžeme jím podpořit celkový příznivý dojem, nebo ho zadupat do země.

Že jste si pořídili modrou fabii s nejslabším motorem, protože jiná zrovna nebyla? I to o vás cosi vypovídá. Nejspíš potřebujete prostě jezdit – a je vám jedno jakým autem. Hlavně, že to jede. I to je koneckonců postoj.

Většina s nás si ale dává s výběrem auta práci. Musí se nám líbit. A musíme se v něm dobře cítit. Stejně si vybíráme kabelku, hodinky, boty, jakýkoliv módní doplněk. Auto je jako kód, kterým druhým říkáme: Takový jsem. Ukaž, jaký jsi ty…

fotka 2

Co je to za lidi?

Zablácené auto, co není offroad? Fakt nemá majitel čas jet do myčky, nebo si ho jen neudělá, protože si svých věcí neváží, kašle na ně … možná stejně jako nevěnuje pozornost sobě?

Červený mustang? Vsaďte se, že ta mladá žena měla dokonale sladěný outfit (možná tak rafinovaně, že jen v detailech). Byznysmenka, nebo dcera bohatých rodičů? Poznali byste, jakmile by vystoupila.

Nablýskané SUV? Chlap, co žije „ve velkém“. Možná má velkou rodinu, nebo jen velké plány a nadměrnou potřebu osobního prostoru.

Auto vypovídá o našem vkusu, ale taky o společenském postavení a životním stylu. Muži většinou chtějí velké a silné vozy, aby si tím připomínali svoji dominanci. Ženám jde obvykle o pohodlí a bezpečí. Typ karoserie, velikost, barva, výbava, to všechno volá do světa: hele, tohle jsem já.

Koukejte, jaký bych chtěl být… 

Ale někdy taky: takový bych chtěl být. Protože automobil může fungovat jako kompenzace toho, co nemáme, ale přejeme si mít. I to patří k image.

Jsou muži, kteří si rádi kupují velká auta. Dodávají jim na pocitu důležitosti.

Jsou ženy, co si rády pořizují velká auta. Hned se cítí na silnici, ale i v životě bezpečněji.

Jsou muži, kteří si s oblibou kupují sporťáky. Možná si připadají nezajímaví a mají v životě málo spontaneity.

Jsou muži, kteří touží po terénním voze. Konečně se tak dostanou za hranice všedního. Touží po dobrodružství, které si zřejmě jinak nedopřejí.

A nakonec proč ne? Podobně vyvažujeme v životě všichni, všechno a vlastně neustále. Akorát bychom neměli image přeceňovat. Je to pak dost vyčerpávající a taky drahé. Zůstaňme u toho, jací jsme – a možná nám jako doplněk postačí ojeté Volvo. Ale zas kdoví? Možná si stejně nakonec koupíme tu Teslu.

fotka 4
800 555 555 Telefon