Range Roverem na ryby

Range Roverem na ryby

Je pátek a my vyrážíme na další z našich focení. Tentokrát bereme Range Rovera a vyrážíme za Vítkem - úspěšným rybářem, kterého dneska budeme fotit. Kolega Jirka při každém protijedoucím autě trochu přibrzdí, protože má strach, že se nevejdeme. Vešli. Dokonce i v pořádku dorazili na místo.

2 fotky
2 fotky

Lokací je sympatický rybník kousek od Prahy, na kterém hnízdí labutě - hlídačky stovky pstruhů, kteří se skrývají pod hladinou. Jako první trochu obhlídneme okolí, ať víme do čeho jdeme...

1 fotka

Kousek od rybníka je menší les, kde jsme také nafotili první snímky a trochu otestovali schopnosti auta. Zjistili jsme, že klacky ani vetší kořeny pod kolama mu nedělají problém, logicky.

2 fotky
2 fotky
2 fotky
2 fotky

Přijíždí náš dnešní model, nabízí kávu, kterou samozřejmě neodmítnu a už si začíná připravovat potřebné náčiní. Dneska to totiž nebude jen o prutech, ale i o příborech..

1 fotka
2 fotky
2 fotky

Vítek pózuje jako by se modelem narodil a při té příležitosti z vody vytahuje jednoho pstruha za druhým. To, proč jich bylo víc, když jsme na fotky potřebovali jenom jednoho, se dozvíte na konci článku.

1 fotka
2 fotky
2 fotky
2 fotky
2 fotky

Nachytáno. Konečně jdeme na tu část, která mě přece jenom zajímá o trochu víc. Vytahujeme vařiče, hrnce, pánve, brambory a další ingredience a věci potřebné k.... fotkám, samozřejmě.

1 fotky

Víťa je totiž mimo jiné také vynikající kuchař. V kuchyni, kterou si sestavil na pařezech, se pohybuje stejně obratně jako u rybníka s prutem. Až se mi chce napsat, že se při tom cítí jako ryba ve vodě.

2 fotky
2 fotky
2 fotky
2 fotky

Vrchol dnešního focení je tady. Pstruha, kterého Vítek bezchybně nafiletoval, opekl na másle spolu s česnekem a rozmarýnen a k tomu připravil pažitkové brambory. Celé veledílo (konečně) servíruje na obří prkýnko, které prozíravě dovezl Jirka.

2 fotky
2 fotky
2 fotky
2 fotky

Mňam! U fotek to naštěstí nezůstalo. Naservírováno zůstává jen po dobu nutnou k focení a obsah obřího prkýnka rychle mizí - v nás. Chvíli oddychujeme a jedeme udělat ještě pár fotek kousek vedle - k poskládanému dříví, ať sérii fotek nějak zakončíme.

2 fotky
2 fotky
1 fotky

Dílo dokonáno a my se pomalu loučíme. Před posledním sbohem ale Vítek bere igelitky, ulovené pstruhy spravedlivě rozdělí a vkládá do tašek. Jednu pro mě, jednu pro Jirku. Jirka sám rybaří, takže vykuchat rybu je pro něj stejně lehké jako vyfotit fotku. Ale já, rybou nepolíbená, jen stojím a poslouchám instrukce, jak s touhle prekérkou naložit. Moje rybí dobrodružství tedy pokračuje ještě doma, ale všeobecně dnešní den hodnotím velice kladně, až nadstandartně a těším se na příští focení!

fotka
800 555 555 Telefon