Celý článek zpět

Dongfeng Fengon 5 Classic +

Dongfeng Motor Corporation má více než 50letou tradici a je jedním ze tří největších výrobců automobilů v Číně. Roční produkce čítá více než 3 a půl milionu vozů, a to jak s benzinovými, tak i elektrickými motory. Celková produkce zahrnuje osobní i nákladních automobily a vozidla hromadné dopravy. Firma Dongfeng se v roce 2018 umístila na 65. místě v žebříčku 500 největších světových firem.

Společnost Auto ESA se nyní stává oficiálním prodejcem vozů nové generace moderních SUV. Jako první je českým zákazníkům představen Dongfeng Fengon 5 Classic +.

fotka 1
dvě fotky 1
dvě fotky 1

Atraktivní vzhled

Už na první pohled zaujme atraktivním designem. Líbivé laky karoserie jsou doplněny o chromované linky a výrazné detaily. Jedním z nich je třeba exoticky vyhlížející maska chladiče. Vše pak podtrhují sportovně střižená 18palcová kola s pneumatikami o rozměru 235/50. Jejich šířka zajišťuje vysokou stabilitu při sportovnějších průjezdech zatáčkami.

fotka 2

Bohatá výbava

Skvělá ergonomická sedadla zaujmou nejednoho milovníka sportovní, ale i klidné jízdy. Mají výrazné boční vedení, jsou pohodlná a dobře tvarovaná. Možnost vyhřívání je samozřejmostí, to stejné platí i pro elektrické ovládání. Na dotek potěší prémiové čalounění kůží Nappa – ta je známá především pro svou dlouhodobou odolnost a příjemným povrchem. O komfort se mimo to stará i automatická klimatizace a kvalitní ozvučení. Zdravé denní světlo do kabiny vpustí velká panoramatická střecha.

dvě fotky 2
dvě fotky 2

Bezpečnost

Bezpečnost zajišťuje nejmodernější skelet karoserie z vysokopevnostní oceli. Samozřejmostí jsou přední i boční airbagy. O pohodlné a bezpečné parkování se stará kamera s vysokým rozlišením a přední i zadní senzory. Klidné noční cestování ještě vylepšují světlomety s full-LED technologií, které za pomocí LED mlhových světel svítí i do zatáček.

fotka 3

Vyspělá technika

Milovníci pohodného cestování uvítají automatickou převodovku v základní výbavě. Ta má hned 3 jízdní režimy – Comfort, Sport a Winter. Převodovce sekunduje výkonný benzinový motor, který dokáže potěšit dynamikou i nízkou spotřebou. Má objem 1.5 litru, přeplňování turbodmychadlem a produkuje 101 kW výkonu a 220 Nm točivého momentu. Zážitky z výborných jízdních vlastností zprostředkovává tříramenný sportovní volant s multifunkcí.

fotka 4

Praktické SUV

S rozměry 4685 a 1865 milimetrů (délka a šířka) jde o velké rodinné SUV, které nabízí spoustu místa na zadních sedadlech a velký kufr. Víko kufru je elektrické, čímž usnadňuje otvírání za každé situace. Díky velké robustní karoserii mohla být zabudována objemná nádrž na 58 litrů benzinu, čímž se řadí na vrchol kategorie.

fotka 5

V neposlední řadě zaujme prémiová výbava. Ta zahrnuje 360° kameru na velkém displeji, dotykové ovládání klimatizace a infotainment systém, na jehož displeji s vysokým rozlišením si můžete zobrazit třeba navigaci. Dalším zajímavým prvkem výbavy je bezklíčové odemykání a startování tlačítkem.

Dongfeng Fengon 5 Classic + je skvělou volbou pro všechny, kteří požadují moderní vůz se špičkovými parametry a vysokou užitkovou hodnotou.

fotka 6
dvě fotky 3
dvě fotky 3