Celý článek zpět

Hledáte kamarádku do nepohody?

Představte si, že si v kabince zkoušíte šaty. V zelených plavete, proužkované vás moc obepínají. S auty to může být podobné – Octavie je moc velká, Fabia moc malá. Ale dívaly jste se pořádně? Možná jste přehlédly, že je tu taky Scala.

Panenka, co ráda sedává v koutě? Kdeže! Škoda Scala je pohledná, chytrá a taky dost sebevědomá holka, která si dobře uvědomuje svoje přednosti. Možná právě proto nemá potřebu vystavovat je příliš na odiv. Kdo je jí hoden, najde si ji, no ne?

Mohla by být fajn parťačka i pro vás. Pár pádných důvodů se najde.

f

Je radost na ni pohledět

Na cestách se za Scalu rozhodně nebudete stydět. Nepůsobí moc drsně ani moc… jak to říct… dámsky, to jest tak, jak si designeři myslí, že by mělo vypadat auto, které se bude líbit ženám.

Kam se na ni hrabe její „předek“ Rapid Spaceback. Scala je se zbrusu novou a velmi šik čelní maskou, lišácky přimhouřenými předními a zadními světlomety a dynamickými zadními blinkry úplně jiná liga!

f

Uvidíte, že je krásná i na duši

Pro Scalu platí: jak navenek, tak uvnitř. Interiér je vzdušný, jeho zpracování kvalitní. Nic chlapsky okázalého, nevtíravá elegance přece úplně stačí. Měkčené plasty palubní desky, koženkové výplně dveří, díky nimž máte pocit, že sedíte v autě o hodně peněz dražším, a taky pěkná sedadla, dost prostorná a pohodlná.

Dvouramenný volant padne dobře i do dámské dlaně a bude radost s ním otáčet. Když se podíváte vpravo dolů, čeká vás příjemné překvapení – zvlášť pokud si auto nepředstavujete jako obrovský počítač na kolečkách. Scala má totiž mechanickou ruční brzdu. A taky mechanické ovladače klimatizace.

f

Chytrá je taky až dost

Ale zas ne že by byla nějaká vykopávka, spíš naopak. Scala má tzv. virtuální kokpit. Jinými slovy, samy si jako řidičky navolíte, na co budete koukat. Displej má pěknou grafiku, domovská stránka vypadá jako na smart mobilu.

V přehledné a intuitivně ovladatelné nabídce se zorientujete rychleji než ve vlastní kabelce. Menu je bohaté jak v michelinské restauraci. Můžete koukat na klasické budíky, ale taky mít před očima informace o stavu auta, navigaci, multimédia. Hlavně nezapomeňte sledovat silnici. Díky tenkým sloupkům na ni uvidíte skvěle.

f

Vejde se do ní všechno, nebo skoro všechno

Scala je prostorný rodinný hatchback, tudíž pocit stísněnosti nehrozí. Dokonce ani pasažérům na zadních sedadlech, kteří mají asi stejně místa jako v Octavii.

Co se týče kufru, celý váš šatník i s plesovými šaty možná nepojme, ale v porovnání s konkurenčními auty toho spolkne dost. Konkrétně 467 litrů. To je dostatek místa na věci, které si s sebou balí na dovolenou čtyři členové rodiny – když nechají doma peřiny po babičce, psí boudu a obří krabice s legem.

Jistě vás potěší informace, že pod podlahou kufru je ještě další úložný prostor na věci, které s sebou vozíte neustále.

f

Když jede, ani o tom nevíte

Jízdní vlastnosti jsou to, v čem Scala výše zmíněného předchůdce předběhla o světelný rok. Při řízení se budete moci soustředit pouze na vlastní myšlenky nebo na Eda Sheerana, protože vás nebude rušit hluk motoru, pneumatik ani zvuk proudícího vzduchu. Jedině s vřískajícími potomky ani kultivovaná a tichá Scala nic nezmůže.

Díky pohodlnému sportovnímu podvozku a již zmíněným komfortním sedadlům vás čeká klidná a příjemná jízda. S malou spotřebou k tomu.

Uznejte, kdo by tuhle holku nechtěl za kámošku?

2f
2f
f