Celý článek zpět

Jakým autem na hory?

Sezona se blíží a pokud si plánujete pořídit nového miláčka, který Vás bude vozit za zimními sporty, tak vězte, že u nás máte skvělý výběr vhodných modelů ve všech cenových kategoriích.

Líbí se vám SUV, kombi nebo MPV? Představovali byste si něco levnějšího, dražšího nebo něco skoro nového? A víte, že díky našemu výhodnému financování si můžete pořídit lepší vůz, než jste původně plánovali? Navštivte naše stránky a podívejte se co by se vám líbilo. Možná už první sníh na horách zažijete s novým autem. Jaká auta jsou pro milovníky zimních sportů vhodná?

MPV

Kdo je skutečně aktivním cestovatelem za různými druhy zábavy a dobrodružství, potřebuje dodávku. Takovou, se kterou může žít i všední život, ale když přijde čas vyrazit, naložíte ji vším možným a nemožným. Zde jsou naše tipy:

Ford Galaxy je známý svými skvělými jízdními vlastnostmi, takže kromě velkého prostoru potěší suverénními průjezdy zatáček.

Volkswagen Multivan je klasika která nezklame. Zadní sedačky můžete nechat doma v garáži a vyrazit ve čtyřech s obrovským zavazadlovým prostorem.

Kombíky

Pro rodinu a aktivní jedince ideální řešení. Co se nevejde dovnitř, dáte do střešního boxu, do kterého snadno dosáhnete. Variabilita sedaček už není taková jako u MPV, ovšem spotřeba je zase díky menšímu aerodynamickému odporu nižší. Zde jsou naše tipy:

Škoda Superb je šampión ve velikosti kufru. Vejdou se do něj krátké carvingové lyže nebo snowboardy, aniž by zasahovaly do prostoru pro cestující.

Opel Insignia představuje německou kvalitu za rozumnou cenu. I když pohon všech kol není nutnou podmínkou pro výlety do horských oblastí, v některých situacích se může hodit.

SUV

Světlá výška a vysoká pozice za volantem jsou hlavním důvodem obliby SUV. Ta malá ovšem mají malý kufr, tak je vynecháme. Prémiových SUV máme v nabídce dostatek, ale za pozornost stojí i jiné značky:  

Fiat Freemont sice často na našich silnicích není vidět, na kvalitě mu to ale neubírá. Za dobrou cenu pořídíte pořádný kus auta, které se terénu nebojí.

Hyundai Santa Fe je velké silné, luxusní a dobře vybavené SUV. Zvládne držet vysoké tempo na německých dálnicích stejně dobře jako vyjíždět zasněžené cesty na horské chaty.

Ať už pojedete na hory novým autem od nás nebo vašim stávajícím, chceme vám připomenout, že počasí na horách umí zaskočit nejen turisty na hřebenech, ale i řidiče na silnicích. Proto je dobré se připravit.

Co určitě s sebou na hory přibalit do kufru

Hlavně my, kteří žijeme v nížinách, přes léto zapomeneme, jaká umí být zima na horách. Většinou si to uvědomíme, až když po ránu najdeme auto pod hromadou sněhu. To pak škrabka nestačí. Do kufru si dejte skutečné nářadí na odklízení sněhu – lopatku a smeták, se kterým dosáhnete až na střechu. A sněhové řetězy? Záleží, do jaké oblasti jedete. V Alpách jsou silnice uklizené až pod lanovku, v Karpatech se na to už tak spolehnout nedá.

Styl jízdy na horách

Zasněžené kopce vyjíždíme svižně, aby nám pomáhala setrvačnost. To platí pro všechny druhy pohonu. Z kopce naopak nenecháme auto příliš rozjet, abychom mohli dole bezpečně zastavit nebo zatočit. Zastavit auto ve sjezdu nám nepomůže pohon všech kol, ale dobré zimní pneumatiky a elektronický stabilizační systém. K tomu, aby správně fungoval, je nutné sešlápnout pedál brzdy plnou silou. Myslete na to při výběru bot. Sněhule nechte raději v kufru. 🙂