Celý článek zpět

Kvalitní ojetina do 100 tisíc? Ano, a navíc praktická i zábavná!

Náš tip v této cenové relaci tentokrát padá na japonskou Mazdu 2 – malé a ve své době (2007 až 2014) nejlépe jezdící auto v tomto segmentu malých vozů. Na našem trhu ovšem zákazníci spíše tradičně volili Fabii a o něco levnější francouzské vozy. Ale zpátky k naší Mazdě 2. V případě, že nechcete za ojeté auto dávat více než sto tisíc a ani další prostředky do nezbytných oprav, rozhodně byste se měli o tuhle sympatickou Mazdu zajímat. Bez nějaké běžné údržby se pochopitelně neobejdete, ale jinak je to pořád solidní auto.

Nejlevnější Mazdy 2 začínají cca na 60 000 Kč a do těch sto tisíc korun je celkem slušný výběr, takže pokud je to váš cenový strop, určitě nějaké solidní auto vyberete. Vozy z posledních let s nízkým nájezdem se ale klidně prodávají pořád za 150 až 180 tisíc Kč.

2 fotky
2 fotky

Filip Kučera z Auto ESA k tomuto vozu poznamenává: „Mazda 2 je lepší standard, je to vhodný vůz pro městské a příměstské dojíždění. Ve třídveřové karoserii udělá radost lidem, kteří jezdí převážně sami nebo ve dvou a hledají malé sportovnější auto. Navíc náhradní díly pro tento model dobře pokrývá druhovýroba a další výhody má i technická příbuznost s Fordem Fiestou.“

fotka

„Nejbližším konkurentem druhé generace Mazdy 2 ve třídě malých vozů je tak Ford Fiesta šesté generace. Tyto vozy mají k sobě nejblíže, protože obě značky sdílejí společnou platformu. Podíl Mazdy 2 na trhu ojetých vozů je ale oproti Fiestě asi desetinový. Větší prodejní úspěchy Fiesty však neznamenají horší kvalitu Mazdy 2. Ta naopak vede ve spolehlivosti motorů. Obecně řečeno u malých vozů starších deseti let se značka do ceny promítá minimálně, malou roli hraje i výbava. O ceně rozhoduje celkový stav vozidla a najeté kilometry.“ Upřesnil Filip Kučera.

fotka

Sečteno a podtrženo: Mazda 2 je pořád velmi dobré auto. Nabízí slušné svezení i živé, a hlavně velmi spolehlivé benzinové motory. S cenou do 100 tisíc Kč sice nelze čekat, že si pořídíte vůz s nějakým nízkým nájezdem, ale pořád je to v téhle relaci jedno z těch lepších aut, se kterým vás nečekají žádné velké starosti.

fotka

Tyto Mazdy nejsou nijak rizikové ojetiny, přesto je třeba jejich výběru věnovat určitou péči. V Auto ESA Vám s tím vždy pomůže vyškolený odborník, a navíc máte možnost si technický stav vozu před jeho zakoupením ověřit i za asistence svého vlastního mechanika. Sjednejte si prohlídku vozu kdykoli a uvidíte, že budete spokojeni. Mazda 2 bude vyžadovat jen běžný servis a vy můžete pak zcela bez starostí jezdit. Zde máte možnost podívat se i na další vozy v cenách do 100 tisíc.

Zdroj: Garáž.cz