Celý článek zpět

Lepší výbavu výhodněji

Lepší výbava může výrazně zlepšit komfort a bezpečnost cestování. Při nákupu nového vozu ale může také výrazně zvýšit celkovou cenu. Při nákupu ojetého vozu je to jinak. Vliv výbavy na cenu vozu s věkem slábne. Toho se dá s výhodou využít.  

O ceně ojetého vozu rozhoduje především jeho celkový stav. Zahrnuje ročník, najeté kilometry, technický stav a zachovalost interiéru a laku. Výbava se více promítá do ceny u zánovních vozů. U desetiletých vozů už výbava takovou roli nehraje. Můžeme se tak setkat s případy, že lépe vybavený vůz je levnější než některý z jeho současníků s horší výbavou. Možností výbav je dnes tolik, že není možné všechny položky do jedné uvádět na internetu. Proto je dobré si prohlédnout všechna tlačítka přímo ve voze a zalistovat v menu palubního počítače a infotainmentu, abyste se přesvědčili, zda vůz má opravdu takovou výbavu, jakou si přejete.

Užitečné prvky zimní výbavy

Škrábání zamrzlých skel, sezení na promrzlé sedačce a řízení s rukama na studeném volantu není příjemné nikomu. V naší nabídce naleznete celou řadu vozů, se kterými se můžete těmto nepříjemnostem vyhnout. Vyhřívané přední sedačky a vyhřívaná zrcátka jsou poměrně běžnou výbavou u všech značek. Poslední dobou se častěji objevují zimní pakety, které zahrnují kromě vyhřívaných sedaček také vyhřívané přední sklo a volant. U prémiových značek můžeme dokonce najít vyhřívané loketní opěrky a vyhřívané řadící páky. Vrcholem výbavy vozu na zimu je nezávislé topení, které kromě interiéru předehřeje také motor a rozmrazí skla.

Užitečné prvky bezpečnostní výbavy

Od prémiových značek a velkých modelů k produkčním značkám a do nižších tříd. Taková je cesta mnoha prvků výbavy za posledních deset let.

Jedním z nich je adaptivní tempomat. Pomáhá udržovat stejnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. To se hodí především na dlouhých cestách, kdy nemusíte strnule držet nohu na plynu celé hodiny. U některých modelů tempomaty fungují až do úplného zastavení, novější vozy mohou mít dokonce prediktivní tempomat, který ve spolupráci s navigací umí snižovat rychlost v zatáčkách, kruhových objezdech atp.   Dalším skvělým prvkem jsou segmentová LED světla, která umí “vystínovat” jen auta a ostatní okolí je osvíceno dálkovými světly. To funguje například jako skvělá prevence srážek se zvěří.

Komfortní výbava

Také v oblasti komfortu se prvky dříve luxusní výbavy stěhují do stále menších vozů. Nechcete lovit klíč s dálkovým ovládáním v kapse nebo kabelce? U nás můžete najít stále více modelů, které mají bezklíčový vstup a start. Stačí mít klíč v kapse, vzít za kliku nebo při odchodu kliku pohladit prstem a je zamčeno. U některých ani to nemusíte. Odemknou se, když se přiblížíte a poznají, že odcházíte. Nechcete si špinit ruce o páté dveře? Najděte si vůz s otevíráním kufru pohybem nohy. Máte rádi čistý zvuk? Hledejte kousek s prémiovým audiem, která se vyskytují stále víc. Tady doslova platí: Za méně peněz více muziky.