Celý článek zpět

Na jedinečném voze ušetříte 475 tisíc

Volvo XC60 2.0 B4 Inscription AWD

Zánovní vůz ve stavu nového, který získal absolutní počet hvězdiček v celkovém hodnocení vozidla CAR QUALITY CONDITION, tedy 7 hvězdiček ze 7 možných.

Vůz má skutečně reprezentativní konfiguraci – šedá metalíza a 19palcová litá kola. Výkonný a zároveň úsporný motor, který je kombinovaný s automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Jedinečná a bohatá výbava Inscription – čalounění hnědou kůží, dřevěné obložení, navigace, parkovací kamerový systém, volič jízdních režimů a mnoho dalšího.

fotka 1
dvě fotky 1
dvě fotky 1

Pár slov z odborných testů   

Nejvyšší bezpečnost

Výsledek v nárazových testech Euro NCAP hovoří sám za sebe. V ochraně dospělých získalo toto testované Volvo hned 98 % a v celkovém hodnocení, kam patří třeba i vyhodnocení ochrany chodců či asistenčních systémů, bralo bez váhání všech pět hvězd. 

Motor

Pod kapotou se skrývá dvoulitrový vznětový čtyřválec z moderní generace motorů Volvo, které byly představeny v roce 2013. Varianta D4 tohoto vozu poskytuje solidních 140 kW a hned 400 Nm točivého momentu a velmi tak přispívá ke kultivovanému projevu motoru. Ve Volvu XC60 proto tak stále vládne klid a pohoda.

fotka 2

Spojka

O pohon všech kol se stará chytrá mezinápravová spojka, která briskně připojuje zadní kola. A jelikož se tak stane ještě před samotným prokluzem předních kol, argument že testované Volvo není plnohodnotná čtyřkolka, už neplatí. Celkový projev Volva XC60 tak až na situace, kdy jedete po skutečně špatné cestě, připomíná chování vozů ještě vyšších tříd.

Převodovka

Chování osmistupňové převodovky je vysloveně sametové. Má také příjemně dlouhé kvalty a na dálnici tak budete na osmý stupeň jezdit v pásmu okolo dvou tisíc otáček za minutu. To samozřejmě příznivě nahrává spotřebě paliva.

fotka 3

dvě fotky 2
dvě fotky 2

Jednoznačný závěr – bezpečí, luxus, pohodlí za skvělou cenu    

A k tomu kvalita vozu, která je bezproblémová. Jistě, občas se, jako u každých takto specifických vozů, někdy objeví svolávací akce. Ovšem nikdo se po kontrole v autorizovaném servisu ničeho bát nemusí – Volvo vše perfektně a rychle vyřeší.

Volvo XC60 2.0 B4 Inscription AWD je skvělým společníkem pro každého, kdo na svých cestách miluje snoubení luxusu a pohodlí. Na dlouhých cestách je to neobyčejně příjemné auto, které vás v tichosti odveze do stovky kilometrů vzdálených míst a s noblesou zvládne prakticky vše.

fotka 4

Za nové Volvo XC60 s tolik žádanou výbavou Inscription zaplatíte 1 714 000 kč. Jenomže na tomto vystaveném voze ušetříte rovnou 475 000 Kč a na to, že je prakticky nové, je to více než zajímavé. Tak se s tímto parádním Volvem a jeho výhodnou cenou i všemi podrobnostmi dobře seznamte.

fotka 5
dvě fotky 3
dvě fotky 3
dvě fotky 4
dvě fotky 4