Celý článek zpět

Pracant do terénu k vašim službám

Jak si užít jízdu v terénu i ve městě? Zkuste Jeep! I ojetina je nový kousek do garáže. Obzvlášť Jeep Renegade. Je libo něco menšího? Co takhle Renegade?

Světe div se, ale tenhle člen rodiny Jeepů si nezadá se svým větším bratrem Wranglerem a přitom patří svou délkou 4,24m, šířkou 2,02m i výškou 1,68m k těm menším SUV. Hodnoty průměrného SUV jsou na šířku i výšku podobné, jen Renegade je přeci jenom o něco kratší. Takže s ním snadno zaparkujete i ve městě. Jízdní komfort nemusí vyhovovat všem, ale jeho vlastnosti do terénu jsou víc než perfektní. Tohle SUV vás zaujme okamžitě. A to doslova na první pohled, protože vzhledem masky a kulatými světly připomíná legendárního Jeepa Willyse.

Pracant do terénu k vašim službám

U Renegade si můžete vybrat pohon jak 4×2, tak i 4×4. V naší nabídce najdete oba. To že mluvíme o Jeepu, jasně nasvědčuje tomu, že s ním můžete v klidu vyrazit do drsného terénu. Světlá výška mezi podvozkem a vozovkou má 17,5cm. Přední kola v pohodě zvládnou nerovnosti pod úhlem 17,9° a vzadu dá dokonce až 29,7°. Přechodový úhel je 21,2°. Nerozhodí ho ani malý brod přes potok nebo říčku. Celková hloubka by však neměla být vyšší než 220mm.

Babičku vezměte taky, bude se jí to líbit

Vůz je prostorný i pro pět cestujících. Kufr má slušnou kapacitu, plus několik chytře vymyšlených úložných prostor (jeden úložný prostor najdete i pod sedadlem spolujezdce). Díky ukotvení ISOFIX s klidem naložte sedačku pro nejmladšího pasažéra. Novější typy těchto vozů mají vymoženosti technologií stejně jako ostatní světoznámé značky. Cestování s Jeepem Renegadem je zábava i zážitek. Asistent parkování, adaptivní tempomat, monitorování mrtvého úhlu a spousty dalších vychytávek.  

I my jsme vyzkoušeli a co na to říká náš testovací jezdec?

Nemusíš být všude první, ale projet každým terénem, to prostě chceš. Navíc když máš chuť vypustit páru a vypadnout někam do přírody a vyčistit si hlavu. Možnost zapůjčit si Jeep Renegade byla výzva, kterou jsem si nenechal ujít.

Práce se nebojím, odpočívám při ní

Za týden se toho na mě sype mraky. Sedím v kanclu. Pošlu jeden email, vrátí se mi jich deset. V kalendáři zaplněné pomalu každé políčko schůzkou, poradou nebo úkoly. Na konci pracovního týdne pocit, že mám Outlook v horším stavu, než to bylo v pondělí. To chce fakt Relax a udělat nějakou práci rukama, která za mnou bude vidět.

Cesta na chatu není pro luxusní fára

Jeep Renegade je přesně to, co bych si rád pořídil. Pohled na malý hranatý auto, co se tváří jako velký teréňák, mě pobavil. Hned mi bylo jasné, že si testování užiji. Když přede mnou stál, vybavil jsem si okamžitě M.A.S.H a legendárního Jeepa Willyse. Tohle auto ale bude i ve městě vypadat stejně dobře jako v terénu. Zkrátka – ve městě frajer a v lese pracant. 

Mrknu se na něj trochu zblízka

S tímhle autem jsem se hodně sblížil. Baví mě jízda terénem. Jediná malá bolístka je nižší spojler než u Wrangleru. Ale vůbec jsem se nebál, vyjet s ním pořádný krpály. Nerozhodily ho ani velké louže, bahno a terénní nerovnosti, které by běžným vozem nebylo možné projet. Rád bych si ho vyzkoušel i na sněhu, protože tenhle drobek to určitě dá.

Tohle SUV mě baví

Tahle značka je jako já. Evokuje svobodu a pohodu. Je jiný, má historii a je zábavný. Jízdu jsem si užil a fakt si umím představit, že bych si takové auto pořídil. Je to jasné vyjádření vlastní osobnosti.