Celý článek zpět

Svatý Volantýne jeď při nás!

Ne, to není chyba, to není překlep, my milovníci aut skutečně slavíme svůj svátek, my slavíme sv. Volantýna! Pokud i vy auta milujete oslavte tento svátek s námi a dopřejte vašemu plechovému miláčkovi třeba nové obutí nebo osvěžující koupel….

2f
2f

Hlouběji do historie

Sv. Volantýn je patron všech, kdo milují auta ve všech podobách a vyznávají k nim (a hlavně v nich) bezmeznou lásku. Od kdy? Přece od chvíle, když před více než 200 lety vyjelo první osobní auto přepravující cestující. Už tehdy u toho sv. Volantýn byl. A podobně nadšeně provázel i první dálkovou jízdu automobilem po Německu, kterou podnikla v roce 1888 bez povědomí svého muže Bertha Benzová. A spolupodílel se i tehdy, když na zadním sedadle auta byl poprvé počat člověk. Stejně tak sv. Volantýn vedl geniální myšlenky Elona Muska, když ten vyslal svoji Teslu do vesmíru. Ano, to je náš Volantýn, obhájce všech tužeb posádek automobilů!

f

Podle našich pravidel

Jak a kdy sv. Volantýna slavíme? Pokaždé jak se nám zachce! Prostě tehdy, když sedneme za volant a necháme přijít vzrušení a tu pravou volantýnskou lásku. Ale nemusí to být jen za volantem vozu, Volantýnovi můžeme vzdát hold i na již zmíněném zadním sedadle či různě na kapotě. A že se to třeba odehrává někdy v polovině února na jakéhosi Valentýna? Bezvýznamné! To sv. Volantýn vždy vede naše kroky a raduje se s námi, ať už situace za volantem, na zadním sedadle, nebo i na té kapotě dopadne jakkoli. Sv. Volantýn nás prostě s naší láskou vynese třeba i do toho kosmu, a stejně tak bezpečně pošle zpátky na zem.

2f
2f

Kdo miluje auta má svého Volantýna

Sv. Volantýn to je i nekonečný ctitel všech aktivit spojených s auty a cestováním. Dá se s jistotou říci, že náš patron měl obří podíl na tom, že v meziválečném období byla v USA v amerických autech zplozena celá jedna generace.

f

Američanky přicházejí v autě také nejčastěji o panenství a není to jen tím, že americké vozy jsou prostorné, nebo že příšeří autokina je pro to ideální, prostě dobře víme, že za touto skvělou statistikou pevně stojí sv. Volantýn.

2f
2f

Rok od roku také roste počet stoupenců, kteří oslavují sv. Volantýna, tedy těch, kteří auta a život kolem nich skutečně milují. Ano, každý z nás má rád to své auto, svého miláčka, i když občas lačně mrkne okem po jiném. Ale to je ta podstata, to je naše motoristická duše – milujeme všechna auta, malá i velká, levná i ta luxusní. Auta s vůní benzínu, ale i ta elektrická. Auta, co jsou na cestě, i auta, co si zaslouží další šanci.

2f
2f

Všem milovníkům aut přejeme krásného sv. Volantýna! Oslavte ho i letos naplno a třeba i s novým parádním autem!

f