Celý článek zpět

K moři nebo do hor? Není to jedno!

Při rozhodování koupě vozu uvažujeme hlavně nad tím, k čemu ho budeme využívat. Bude nové auto parťákem na každodenní cesty do práce pouze pro jednoho člověka, nebo to bude pořádný, rodinný vůz s velkým úložným prostorem? Každý má jiné preference a parametry, které musí nový vůz splňovat. A my vám dnes přinášíme menší inspiraci. Pokud nevíte, jaké auto pořídit, čtěte dál!

Dvě fotky
Dvě fotky

Na dovolenou s celou rodinou

Rodinné vozy patří do jedné z nejžádanějších kategorií na trhu. Důležitým parametrem je dostatek místa nejen pro jeho pasažéry, ale i pro zavazadla. Nesmíme opomenout ani bezpečnost a spolehlivost. Rodinné vozy bývají často využívány na cesty na dovolenou ať už jen po Česku, nebo do zahraničí k moři. Auta karoserie SUV jsou pro tyto výlety jako dělaná, protože splňují vše. Jsou prostorná, spolehlivá a hlavně bezpečná. V této kategorii můžeme vybírat ze spousty vozů, mezi něž patří třeba Volkswagen Tiguan, Peugeot SUV 3008 nebo Škoda Kodiaq. Pro fanoušky menších automobilů může být ideálním kompromisem Volkswagen Passat nebo Škoda Superb.

Na výlety do hor

Předchozí výběr vozů by se dal skoro aplikovat i na kategorii aut, která jsou jednoduše uzpůsobená jízdě v jakémkoliv zimním počasí. Znáte to, cesty bývají namrzlé, a i menší kopečky mohou být pro určité vozy problém. Pohon 4×4 najdeme nejen u SUV, ale i u menších kombi. Velmi spolehlivým autem je třeba Kia Sportage nebo Volvo XC90.

Dvě fotky 2
Dvě fotky 2

Na letní projížďky do neznáma

Máte rádi cesty autem, kdy jen jedete, cesta plyne a žádný cíl jednoduše není? A co takhle projížďka při letním západu slunce se staženou střechou? Kabriolety bývají oblíbenou volbou vozů na letní sezónu. Se staženou střechou můžete prožít zcela odlišný zážitek z jízdy a užít si pohodovou atmosféru letních večerů. Kabriolety nabízí téměř všechny značky automobilů na trhu. Mezi ty oblíbené patří třeba Mercedes-Benz SLK, Audi A5 nebo Peugeot 207.

Na bezstarostné začátky

Novopečení řidiči ovšem vyhledávají zcela odlišnou kategorii vozů, ze kterých by si mohli vybrat své první auto. Žádné velké SUV, se kterým se dá těžko podélně zaparkovat. Úložný prostor není tolik důležitý, ale místo pro kamarády na zadních sedadlech ano. Oblíbeným vozem pro mladé je například Volkswagen Golf nebo Toyota Yaris. Neuděláte ale chybu ani jiným, obdobným a menším vozem. Na začátky to prostě a jednoduše stačí.