Celý článek zpět

Přijel by dnes sv. Martin v SUV?

Sv. Martin je uctíván jako ochránce a patron všech vojáků, jezdců, koní, hus a vinařů. Bývá zpodobňován jako jezdec na koni, který má na sobě jen půlku pláště. A protože svůj slavný svátek slaví v den, kdy obvykle dříve začínal padat sníh (11. listopadu), hovoří se o tom, že sv. Martin přijíždí na bílém koni a veze k nám zimu a sníh.

Dnes už ovšem Martin žádný sníh nevozí, sedlá jiné a silnější koně a má i jiné spolujezdce.

1fotka

Podle legendy se sv. Martin ve svých patnácti letech přidal k císařskému jezdectvu, kde věrně sloužil. Po svém propuštění pak cestoval po celé Itálii a dojel nakonec až do Francie. Martin musel mít vždy skvělé koně, kterým perfektně rozuměl, mistrně je ovládal a jistě s nimi zdolal nejednu překážku.

Současní cestovatelé také bez problémů a bezpečně projedou půl Evropy. Jejich koně je na slovo poslouchají, jsou spolehliví a těch věcí co uvezou, a nějaká terénní překážka? Dnešní kůň to zvládne hravě. Jeď naplno Tiguane!!

1fotka

Sv. Martin je nejen ochránce všech vojáků, koní a jezdců, ale je také patron hus a vinařů. Proto také 11. listopadu musí být na jeho počest na stole svatomartinská husa, víno i další známé pochoutky. Tak i letos sv. Martina bohatě přivítejme a oslavme jeho příjezd.

A ten bude skutečně bohatý! Letošní SUV kůň totiž může být i v plné výbavě stejně jako náš svatomartinský stůl. Silnější, komfortnější i s připojením k síti. A těch technologií a asistentů, sv. Martin by určitě jen zíral.

1fotka

A co vy, jakého koně si z naší stáje vyberete Můžete osedlat i SUV krasavce ze zánovní stáje a hned se s ním vydat na cesty! A aby vám cesta lépe a v bezpečí ubíhala, přidáme vám navíc celou sadu zimních podkov! Tak co, zamilujete si některého z našich plnokrevných SUV?