Celý článek zpět

Ženy v autě aneb stereotyp, který dnes už tolik nefrčí

Každá z nás se s tím určitě setkala. Větu: „Ty přeci autům nerozumíš“, nebo: „tobě bude stačit jen něco malého“, určitě slyšela každá z nás. Ačkoliv je obecně známo, že v automobilovém průmyslu se ve většině případech více pohybují muži, dnes už to takový stereotyp být nemusí. A světe div se, ženy si také chtějí kupovat auta, která nejsou jen „na ježdění po městě“.

Dvě fotky
Dvě fotky

Spousta lidí zastává názor, že žena potřebuje jen menší vůz, který jí spolehlivě dopraví z bodu A do bodu B, většinou na nákup a zpět domů. Taky by měl mít malou spotřebu a nějaký ten prostor, kdyby vezla děti do školy nebo kočárek v kufru. Tento názor nezastávají pouze muži, ale také ženy, které opravdu od vozu víc nepotřebují. A není to špatně. Před koupí vozu bychom si měli ujasnit, jak ho budeme vlastně využívat. A pokud bude plnit převážně povinnosti zmíněné výše, není jediný důvod, proč investovat do dražších vozidel s výbavou, kterou jednoduše nepotřebujete.

Dvě fotky 2
Dvě fotky 2

Pokud jste ale žena, která má ráda zvuk motoru a komfortní jízdu nejen po městě, otevírá se vám široká nabídka možností. Automobilů je na trhu spousta a je z čeho vybírat. Podle expertů je jednou z nejspolehlivějších značek vozů jihokorejská automobilka Kia, která má v nabídce třeba model Sportage nebo Ceed. Větší úložný prostor nabízí SUV Hyundai ix35 anebo Volkswagen Passat s karosérií kombi. No, a z těch luxusnějších značek tu máme třeba Mercedes-Benz třídy A nebo Audi A1. Každému se ale líbí něco jiného, a tak zůstává výběr toho správného vozu individuální záležitostí.