Celý článek zpět

Zima je tu, tak dej bacha, milý řidiči

Zrovna jste vymetli zpod sedadel poslední písek po zářijové dovolené u moře a z kufru vyndali prázdnou bedýnku od svatomartinského vína. Je prosinec, za dveřmi je Mikuláš a na silnici to začíná být napínavé. Jestli se prý vykašlete na zimní přípravu, ani všichni svatí vám nepomůžou, píše vám vaše auto.

fotka

Běž se klouzat sám, já nej(e)du


Je tma a v půl páté odpoledne zas, takže nebýt pouličních lamp, ani mě ráno na ulici nenajdeš. Sice je pořád docela teplo, ale po ráno to klouže. Jestli nepojedeš po namrzlé silnici opatrně, pořiď si jinou káru. Já ve stromě skončit nechci. 

fotka

Potřebuju nové obutí

Já to vidělo. Vytáhls ze skříně zimní kabát a koupil sis nové boty s kožíškem. Budeš mít nohy v teple a nebude ti to na chodníku klouzat, ale co já? Jestli chceš jezdit po sněhu a ledu, rychle mi pořiď nové obutí. A nějaký pořádný vzorek bych prosilo. ​​​​​​​

fotka

Mlhovky mi sluší

Přiznej to: se zapnutýma mlhovkama vypadám líp než ty ve svých slunečních brýlích. Tak je prosím tě aspoň někdy použij. Ne z frajeřiny, ale až bude fakt mlha, přijde pořádná chumelenice, nebo liják. Prostě až neuvidíš ani zadní světla auta, co pojede přes náma. V koloně nebo při popojíždění ve městě mlhovky zhasni, byl bys s nimi k smíchu. Nebo k vzteku.

fotka

Dej mi napít

Chodíš ke stánku na náměstí na punč, ale myslíš taky na mě, že potřebuju doplnit nemrznoucí směs? Že nevíš, kolik jí tam máš nalít? Zkontroluj hladinu někdy po ránu, než se zahřeju. Potom bys už nic nepoznal, protože chladicí kapalina se teplem roztáhne. A nenalívej do mě „pití“, když jsem zrovna zaparkovalo. Mohl bys přelít a poničit mi další díly.

fotka

Mám dost energie?

Vzpomínáš si, jak jsi loni v zimě potřeboval odvézt děti k doktorovi, ale nemohls mě nastartovat? Byl jsi na mě naštvaný, ale copak to byla moje vina, že venku mrzlo, až praštělo? Víš přece, že během zimy je moje autobaterie dost citlivá a v mrazu rychle ztrácím sílu. Měl bys napětí v baterii radši zkontrolovat hned teď. Někdo to zvládne sám, ale jestli si netroufáš, vezmi mě prosím tě do servisu. Nerado bych tě pak zas nechalo ve štychu.

fotka

Chci řetězy

Vím, že už máš už napsaný dopis pro Ježíška. Mohl bys tam dopsat i moje přání? Chtělo bych řetězy. Nerado bych totiž, aby nás někde cestou zaskočily závěje nebo neupravená silnice. Ta bezmoc, když kloužeš z kopce a nemůžeš vůbec nic dělat, je strašná. Přeju si hlavně nějaké kvalitní řetězy. Aby fungovaly a já abych v nich vypadalo drsňácky. Víš, že už se těším, až vyrazíme na cesty?