Celý článek zpět

Čekujeme víc než tachometr a počet majitelů

Chystáte se pořídit ojeté auto? Měli byste vědět, že v bazaru je to na rozdíl od ulice bezpečné. Při výkupu aut jsme totiž jako ostříži a policejní vlčáci v jednom. Rachotiny před smrtí ani pochroumané a kradené vozy do naší „ohrady“ nepouštíme.

Všechno vidíme a nic nepřehlédneme, jsme pečliví a neúprosní. Ctíme dobrý původ. Jsme jako rodiče, když si dřív dávali práci s výběrem partnera pro svého potomka. Jeho otec je věčně opilý pohodný a matka služka a kleptomanka? Tak to by nešlo, milá dcero, hledáme dál… Přes dobrý původ tehdy nejel vlak.

f

My se ptáme a zjišťujeme, co auto prožilo, kolik majitelů už vozilo a kolik kilometrů ujelo.
Jistě, automobil není člověk, je to jenom věc. Zato dost drahá – a může vás přijít ještě dráž, když si nezjistíte úplně všechno.

2f
2f

Výměna igelitky za klíče se nevyplácí

Kupujete-li auto na inzerát, vybíráte na základě fotek, informací uvedených v textu a těch, které vám sdělí sám majitel. Nezbývá, než věřit všemu, co vám poví. Prakticky bez záruky vyměníte igelitku s velkou fůrou peněz za klíčky.

Jistě, dostanete taky velký techničák a servisní knížku. Ale jakou máte jistotu, že doklady (údaje v nich) jsou skutečně pravé? Můžete jen doufat, že dřív nebo později vám nezazvoní telefon, abyste zjistili, že jste vyhodili do luftu statisíce korun.

f

Co všechno tedy nemá normální smrtelník šanci ověřit, zatímco autobazar ano? Ožehavých momentů je při koupi ojetiny víc:

Auto v exekuci

Každý vůz při výkupu prověřujeme v placených databázích, do kterých soukromé osoby běžně nemají přístup.

Nesplacený vůz

Jedině finanční společnost je schopna potvrdit, že leasing nebo úvěr na auto je skutečně uhrazený.

Kradené auto

Vozy prověřujeme nejen v rámci ČR, ale zjišťujeme také, jestli auto nebylo odcizené v jiném státě. A že jich je, těch zemí!

Automobil s padělaným VIN kódem

Tady nestačí zkontrolovat papíry. Fyzicky ověřujeme VIN kód i ostatní identifikátory, jestli nedošlo k jejich pozměnění nebo padělání.

Auto s ledabylým servisem

I zánovní vůz může přijít o záruku, pokud původní majitel nedodržel servisní intervaly. Prověřujeme tedy i u rok starých aut. Padělanou servisní knížku jsme už viděli mockrát.

Tohle všechno čekujeme pro naše zákazníci my. Co při nákupu na ulici čekujete vy?Kontrolujeme víc než jen tachometr a počet majitelů

f