Celý článek zpět

Volvo XC90 – Švédská alternativa k prémiovým SUV z Německa

V roce 2002 se na trhu objevila první generace Volva XC90 a okamžitě si získala srdce mnoha motoristů. Lidé, kteří upřednostňovali sofistikovanější vozy než konkurenční BMW X5, Mercedes-Benz ML nebo Range Rover Sport, ocenili působivé kvality tohoto skvělého SUV. První generace byla vyráběna až do roku 2014, kdy byla představena druhá generace, jež svým elegantním designem vzbudila obdiv po celém světě.

Prostorný a kvalitní interiér, který nezklame

Volvo XC90 nabízí nejen svůdný design, ale také prostorný a kvalitní interiér. Druhá generace XC90 si získává srdce svým elegantním a vkusným provedením, vznešeně působícími LED světly a elegantními tvary. Interiér je zhotoven z prvotřídních materiálů a pozornost věnovaná zpracování dává tušit, že se nacházíme uvnitř opravdového prémiového vozu. Pohodlně tvarovaná sedadla, vybavená vyhříváním a odvětráváním, nám poskytují pocit luxusu. Na zadních sedadlech jsou tři jednotlivě nastavitelná místa, což zvyšuje variabilitu a pohodlí pro všechny cestující. Při plném využití všech tří řad sedadel stále zůstává dostatek místa pro zavazadla v kufru o objemu 314 litrů. Při sklopení zadních sedadel se kufr rozšíří až na 1868 litrů. XC90 se chlubí nejen praktickými prvky, ale i moderními technologiemi, jako je informační systém Sensus s dotykovou obrazovkou, vyhřívaný volant, bezpečnostní asistenti, automatické parkování a mnoho dalšího.

Jízdní vlastnosti, spolehlivost a švédský šarm

Volvo XC90 druhé generace nabízí vynikající jízdní vlastnosti. S motorem 2.0 D5 disponujícím výkonem 235 koní a točivým momentem 480 Nm jsou dostatečné hodnoty do každé situace. Osmistupňová automatická převodovka řadí hladce. Spotřeba paliva okolo 8 l/100 km je rovněž přijatelná, takže uživatelé ocení ekonomickou stránku tohoto vozu. Volvo XC90 je vybaveno vzduchovým podvozkem, který zajišťuje pohodlné cestování. Navíc, s možností zvýšení světlé výšky, lze snadno vyrazit na dobrodružné výlety po rozbahněných lesních cestách, kam se mnoho SUV ani neodváží. XC90 zvládá i náročnější terén a dokáže projet vodou o hloubce 45 centimetrů.

Volvo XC90 je jedinečné SUV

Volvo XC90 druhé generace je zkrátka jedinečné SUV, které svou elegancí a švédským šarmem zaujme každého. Pro ty, kteří hledají prostorný a luxusně vybavený vůz s moderními technologiemi, je XC90 skvělou volbou. Jeho spolehlivost a švédská preciznost jsou dalšími klíčovými atributy, které tomuto modelu přidávají na popularitě. Pokud jste fanoušky sofistikovaných vozidel a chcete vykročit ze stínu prémiových SUV z Německa, pak je Volvo XC90 tou správnou volbou. Budete jezdit nejen výjimečným SUV, ale i symbolem vkusu a nadčasové elegance.