Celý článek zpět

VW Touareg 4.2 V8 TDI R-Line: Ojetá Legenda s velkým srdcem

Elegance a Výkon: Touareg 4.2 V8 TDI R-Line

Volkswagen Touareg, považovaný za bazarovou stálici, se postaral o pozornost motoristického světa již od svého debutu v roce 2002. S první generací 7L přinesl nejen schopnosti v terénu, ale také výjimečné pohodlí na silnici. Následně se druhá generace 7P v letech 2010 až 2018 postarala o pokračování této slavné historie. Mezi ní patří i výjimečný Touareg 4.2 V8 TDI R-Line, který zaujme nejen svou výkonností, ale také designem.

Elegantní stáří

I přes uplynulé roky si Touareg 7P zachoval svou svěžest. Design karoserie zůstává aktuální a na první pohled je zřejmé, že se jedná o vozidlo, které si drží své místo. Dravější nárazníky a prahy, které se objevují u verze R-Line, dodávají na dravosti. Zvlášť atraktivní jsou přední LED světla, která dokonce byla první v řadě sériových vozů, která dokázala automaticky vystínit protijedoucí vozidla.

Ergonomický Interiér

Interiér Touaregu není jen krásný na pohled, ale také se velmi pohodlně používá. Kvalitní zpracování a měkčené materiály tvoří příjemný prostor. Skvěle uspořádané ovládací prvky jsou intuitivní a pohodlná sedadla zaručují příjemnou jízdu. Rozsáhlý interiér nabízí dostatek prostoru ve všech směrech, včetně posuvných zadních sedadel. Odkládací prostory jsou dostupné ve všech částech interiéru. Audio systém Dynaudio přidává wow efekt. Přestože dotykový displej může působit zastarale, stále nabízí 60 GB disk pro ukládání mapových podkladů a hudby. Zavazadlový prostor má objem 580 litrů nebo 1642 litrů po sklopení sedadel.

Výkonný motor 4.2 V8 TDI

Touareg 4.2 V8 TDI R-Line si nezadá s konkurencí. Ačkoliv z racionálního pohledu motor 4.2 V8 TDI může působit zbytečně těžký, jeho výkon a kultivovanost to vyvažují. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5.8 sekundy a maximální rychlost dosahuje 242 km/h. Tyto čísla dokonce překonávají jeho předchůdce, model R50 5.0 V10 TDI. Osmistupňová automatická převodovka Aisin a pohon všech kol 4Motion zajišťují plynulý přenos výkonu. Motor je nejen výkonný, ale také efektivní, přičemž dlouhodobě dosahuje spotřeby kolem 11 l/100 km.

Všestranný živel

Touareg není jen elegantní městské SUV – v terénu také exceluje. Díky vzduchovému podvozku může měnit světlou výšku až do 300 milimetrů a brodit se vodou o hloubce až 580 milimetrů. Systém brzdění jednotlivých kol umožňuje plynulé pohyby i při křížení náprav. Jen v náročnějším terénu může být nepřítomnost uzávěrek diferenciálů problematická. Pro zájemce o větší terénní výzvy je ideální volbou verze s paketem TerrainTech.

SUV do každé situace

Volkswagen Touareg 4.2 V8 TDI R-Line je rozumnou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci elegance, výkonu a terénního potenciálu. S pohodlím interiéru, silným motorem a schopností v terénu se řadí mezi nejlepší vozy své třídy. Díky solidní spolehlivosti je ideální volbou pro náročné motoristy.