Celý článek zpět

Škoda KAROQ: Nejprodávanější SUV střední velikosti

Škoda KAROQ je od svého uvedení na trh v roce 2017 jednoznačně nejprodávanějším SUV střední velikosti na českém trhu. V roce 2018 se nástupce Yetiho stal dokonce autem roku v České republice. U nás si z velké nabídky tohoto modelu jistě vyberete.

KAROQ je mladší a menší bratr modelu KODIAQ. Svými rozměry a stylovým designem skvěle zapadne do města, ale díky inteligentnímu pohonu všech kol a režimu Off-road se neztratí, ani když vyrazíte za dobrodružstvím do terénu.

Nejprodávanější benzínové motory

V naší nabídce ojetých vozů KAROQ převažují osvědčené benzínové čtyřválcové přeplňované motory 1.5 TSI v oblíbené výkonové verzi 110 kW. Jedná se univerzální motor, který se vyznačuje nízkou spotřebou ve všech provozních profilech. Je vhodný pro městský provoz i pro provoz dálniční. Některé modely s označením ACT mají systém vypínání válců, který ještě více snižuje spotřebu. V nízkých až středních otáčkách pracují jen dva válce s vyšší účinností a zbylé dva válce se jen vezou s minimálními ztrátami třením. Po sešlápnutí plynu se opět připojí. Přechod z jednoho režimu do druhého probíhá naprosto nepozorovaně.

Nejprodávanější naftové motory

Hlavním naftovým motorem pod kapotou Karoqů je koncernový čtyřválec 2.0 TDI o výkonu 110 kW. Naleznete i výkonové varianty 85 kW, které nahradily předchozí 1.6 TDI 85 kW. Pokud hledáte nejnižší cenu, zaměřte se právě na modely 1.6 TDI. Naftové motory jsou obecně určené pro takové jízdní profily, kdy vůz častěji absolvuje delší trasy než krátké s častým opakováním studených startů. Motory 2.0 TDI jsou známé rekordně nízkou spotřebou, kterou nejlépe dosahují právě ve zmíněných jízdních profilech. Jsou také velice kultivované, což znamená především tichý chod a hladký zátah v celém spektru otáček s minimem vibrací.

Nejoblíbenější výbava Style

Mnoho zákazníků volí prostřední výbavu Style – hezky vypadající auto za dobrou cenu. Proto máme také nejvíc modelů právě v této výbavě. Zahrnuje pěkná 17palcová kola, bezklíčový vstup a start, volbu jízdního režimu a látkové potahy. Většinou se ve vozech výbavy Style vyskytují navíc individuální požadavky předchozích majitelů, takže si můžete přijít i na pěknou výbavičku za dobré peníze.

Sportovní výbava SportLine

K dispozici je i nejvýkonnější benzínový motor 2.0 TSI 140 kW (190k) stejně jako naftový 2.0 TDI 149 kW (190k). Vůz charakterizují sportovní nárazníky, 18palcová kola a sportovní sedadla. Sedadla, která jsou součástí výbavy SportLine, mají vynikající zpětnou vazbu od zákazníků. Jsou potaženy zvláštní tkaninou, která je v létě velice prodyšná a dá se na nich dobře sedět i na dlouhých cestách k moři. Navíc v černé barvě s kontrastními stříbrnými švy vypadají elegantně. 

Automat nebo manuál

Na rostoucí oblibu automatických převodovek ukazuje fakt, že asi 40 procent nabídky tvoří automatické převodovky DSG 7. V mnoha vozech naleznete příplatkové řazení pádly pod volantem. A pokud zahlédnete v Karoqu volant s pádly, buďte si jisti, že je vyhřívaný. Manuální přímo řazená šestistupňová převodovka je samozřejmě levnější, na druhou stranu přináší pocit větší dynamiky vozu, a to u všech motorových variant.

Pohon 4×2 nebo 4×4

Většina zákazníků se u modelu Karoq, stejně jako u všech středních SUV, rozhoduje pro pohon předních kol. Za předpokladu, že vůz není trvale nebo velmi často provozován ve špatných adhezních podmínkách, je pohon předních kol naprosto dostačující. Snadno s ním zvládnete víkendy na horách i na chalupě. Má nižší pořizovací a servisní náklady, spotřebu, a navíc je vůz s pohonem předních kol ve městě obratnější než s pohonem všech kol. Pro extrémní podmínky se naopak hodí pohon všech kol. S mezinápravovou spojkou, která zajišťuje připojení zadní nápravy jen když je skutečně potřeba, se částečně ve spotřebě eliminuje vyšší hmotnost vozu.

Praktičnost

Nadprůměrný zavazadlový prostor doplněný řadou Simply Clever prvků a unikátním chytrým systémem zadních sedadel VarioFlex ho předurčuje k rodinné roli. Součástí systému zadních sedadel VarioFlex jsou tři oddělená sedadla, která lze individuálně posouvat, sklápět nebo vyjmout z vozu – SUV se pak může stát limuzínou nebo dodávkou. Objem zavazadlového prostoru je dostatečných 521 litrů nebo 479-588 litrů pro sedadla VarioFlex.

Digitální přístrojový panel

KAROQ jako první vůz ŠKODA nabídl digitální přístrojový panel. K dispozici je pět rozvržení, která mohou být individuálně upravena tak, aby odpovídala preferencím řidiče.

Infotainmenty modelu KAROQ mají displej s úhlopříčkou až 9,2″ a díky online službám ŠKODA Connect mají vždy aktuální data o dopravě, parkovacích místech nebo cenách paliva, zároveň vám umožní mít dokonalý přehled o voze prostřednictvím mobilní aplikace.

Vozy jako nové máme také v nabídce

V situaci, kdy nové vozy nejsou na skladech u dealerů a čekací lhůty jsou až příliš dlouhé, nabízíme alternativu ihned – zánovní vůz, o kterém jen vy budete vědět, že není nový, a ještě k tomu bude za výhodnější cenu.